Velký hasičský den se Sluníčky – 7.6.2019

Velkým překvapení pro nejmenší děti z naší školky byla pozvánka od manželů Hynčicových a SHD Potštát na poučné dopoledne strávené na víceúčelovém hřišti, kde na nás čekalo požární auto a také spousta úkolů. Nejprve si děti prohlédly celé vozidlo a vyzkoušely si, jak se sedí na místě řidiče, mohly se podívat na střechu a prohlédly si nádrž na vodu, viděly teleskopické světlo a dozvěděly se, jakou výstroj hasiči používají. Následovalo povídání o náročném povolání hasičů a děti se dozvěděly, jak předcházet nebezpečným situacím. Velice zajímavé bylo sledovat školkáčky, jak se učí obvazovat rány a k překvapení všech to zvládli malí šikulové na jedničku! Další zábavou bylo trefování se proudem vody na cíl, zdolávání překážkové dráhy a všichni si s velkou chutí vyzkoušeli práci s hadicí. Za každý slněný úkol dostávaly děti odměny – pitíčka, sladkosti, reflexní odrazky, čísla záchranářů na karabince a jako největší překvapení na závět také velké hasičské auto do školky! Děti si ještě dlouho povídaly o všech zážitcích a houkaly až do odpoledne! Velice děkujeme za bezva nápad, perfektní přípravu a spoustu dárečků!!!