Exkurze do lisovny

Exkurze páťáků v lisovně

Ve čtvrtek 30.5. jsme prožili velmi zajímavou hodinu. Měli jsme totiž domluvenou exkurzi v kovářovské lisovně plastů a byli jsme moc zvědaví, co všechno se dozvíme. Provázel nás velmi ochotný pan Valenta (manažer kvality v tomto podniku).

Nejprve jsme prošli nově postavenou halu. V ní jsme mohli být svědky celého procesu výroby obalů na DVD, od prvotního „nasypání“ plastových kuliček až po finální výrobek. Ten jsme pak dostali jako dárek. Také stará výrobní hala včetně nejtišší místnosti paní kontrolorky byla moc zajímavá. V dílnách jsme viděli i práci s pryskyřičnou hmotou. Děti se mohly ptát na vše, co je v dané chvíli zajímalo a otázek nebylo málo. Některé dokonce zajímala i výše platu. J Pan Valenta na vše ochotně odpovídal a přidal i pár zajímavostí.

Děkujeme všem, kteří nám umožnili lisovnu navštívit.

 

Za všechny spokojené páťáky                                    Mgr.  Martina Hollasová